Responzivita boduje

Že není radno brát návštěvy z přístrojů s menšími obrazovkami na lehkou váhu zaznívá ze všech stran a ani od nás neuslyšíte opak. Pokud stále považujete responzivní verzi webu za zbytečnost, třeba změní váš názor statistika vývoje návštěvnosti webu jednoho z našich klientů. Jak se podíl na celkové návštěvnosti u mobilů a tabletů vyvíjel v letech 2014 - 2016 jsme znázornili v grafu.

V roce 2016 si ke zobrazení webu zvolila právě mobil nebo tablet již čtvrtina návštěvníků, což je ve srovnání s rokem 2014 nárůst o více než 12 %. A vzhledem k tomu, že jsou naše telefony rok od roku chytřejší a krásnější, nic nenasvědčuje tomu, že by tento trend neměl pokračovat i nadále. To dokazují i čísla z prvního čtvrtletí roku 2017.  Už nyní máme mezi  klienty rekordmana s 68% návštěvností z mobilních telefonů.

 

U statistik neresponzivních webů logicky dlouhodobě pozorujeme častější “útěk” z webu ihned po příchodu na něj, a to je škoda. Dostat totiž potenciálního zákazníka na web je pěkná dřina, která tímto přijde vniveč. Tak doufám, že pokud ještě responzivitu nemáte, už máte rozepsaný e-mail s žádostí o její zpracování.

Kde nás najdete?